У оквиру пројекта Обогаћени једносменски рад ученицима је понуђена активност Француски језик кроз игру, песму и глуму. За ову активност пријавило се двадесеторо деце петог, шестог и седмог разреда. Активност је осмишљена тако да деца уз музику и креативне активности уче језик, упознају француску културу, стичу комуникацијске вештине, развијају емпатију и позитиван однос према другима. Посебан акценат стављен је на превазилажењу баријере у изражавању на француском језику. Активности ће бити реализоване у учионици, у школском дворишту, на шеталишту Врањске Бање, у установама... Продукти ових активности биће видљиви у учионицама, у холу школе и на сајту школе.

Први часови посвећени су обележавању 26. септембра, Европског дана језика. На првом и другом часу ученици су уз мелодије француских песама увежбавали поздрављање, представљање као и постављање питања на француском језику и записивали основне речи и фразе. Атмосфера је била више него позитивна а деца су уживала у другачијем окружењу од оног који им нуди традиционална настава.
Трећи час отпочео је окупљањем у учионици и након поздрава на француском језику и обнављања научених фраза, направљен је план и договорена су правила за овај час. Ученици су потом, подељени у две групе, изашли на шеталиште заједно са наставницом Стефанијом Костадинов. Свака група је имала папириће са исписаним фразама на француском језику, а које су продукти рада са претходна часа. Случајни пролазници су извлачили папириће и трудили се да прочитају шта пише на њима а ученици су им помагали у изговору и охрабривали их да учествују.
Атмосфера је била одлична. Ученици су били мотивисани и показали су одговорност, сарадњу, креативност и велико интересовање за учење. Час је завршен у парку уз игру и песму на француском језику. Полазници активности са нестрпљењем очекују следећи час и нове изазове.

Наставница француског језика
Стефанија Костадинов