У оквиру пројекта Обогаћени једносменски рад и предмета биологија, ученицима је понуђена активност У свету биљака и животиња. Часовима ове активности присуствује петнаестак ученика, од 5. до 8. разреда. Ученици су сврстани у две групе. Једну групу чине ученици петог и шестог, а другу групу ученици седмог и осмог разреда. Реализатор активности је наставница биологије Маја Велинов.

Први часови су одржани, а ученици су почели да откривају тајне живог света на другачији начин. Деца су са одушевљењем учествовала у изради привремених микроскопских препарата, и тако посматрали ћелије листа и црног лука, али су посматрали и готове микроскопске препарате стабла, корена, листа, које имамо у биолошком кабинету.

Наставница биологије

Маја Велинов