У оквиру пројекта Обогаћени једносменски рад, а предмета физичко и здравствено васпитање, одабрана је активност Спортови са лоптом. Часовима активности Спортови са лоптом присуствује 35 ученика 7. и 8. разреда. Реализатор ове активности је наставник физичког и здравственог васпитања, Зоран Анђелковић.

Часови активности Спортови са лоптом пратиће интересовања, али и потребе ученика 7. и 8. разреда. Часови ће промовисати спортске дисциплине као неопходне и неизоставне пратиоце здравог одрастања и сазревања, а спортске игре као најбољи начин дружења, развијања позитивних емоција и особина, емпатије, толеранције и солидарности, сарадње и тимске игре, али и неговања културе спортског понашања.
Током реализације активности Спортови са лоптом, ученици ће стицати нова знања о спортским играма, а наставник ће одговарати на њихове захтеве за повећањем обима сазнања. Активним учешћем у играма, ученици ће се оспособити за успешно сналажење у ситуацијама на терену уз континуирано развијање спретности, брзине и окретности.
Као резултат реализованих Спортова са лоптом, очекује се, као продукт, група ученика оспособљених да буду успешни играчи спортских тимова, одбојке и футсала, у школи, али и ван ње, увек и свуда где треба бити промотер спорта, своје екипе, свог тима и своје школе.
Велики број ученика који су изабрали Спортови са лоптом као активност коју желе да прате и активно учествују у њеној реализацији, показује да су наши ученици заинтересовани за спорт, за тренинге, али и за дружење и надметање на спортским теренима са школским другарима. Њихов наставник је ту да одговори захтевима и интересовањима својих ученика, али и да их усмерава и води путевима врлина које карактеришу праве спортисте и моралне људе.

Зоран Анђелковић
Наставник физичког и здравственог васпитања и реализатор активности Спортови са лоптом