Активност English in Mind намењена је ученицима од 5. до 8. разреда. Сваког понедељака са наставницом Сузаном Данковић, дружи се двадесеторо ученика који желе да на занимљив и креативан начин уче енглески језик.

На првом часу, ученици су  радили на решавању различитих задатака - осмосмерки, игре меморије и укрштеница. Задаци су едукативног карактера са применљивим стеченим знањем из енглеског језика. Сви ученици су учествовали, препознавали и решавали проблеме користећи претходно стечена знања у оквиру различитих предмета и ваншколског искуства. Ученици су током рада у групи уживали, показали висок степен сарадње,размене мишљења и идеја и на креативан начин представили важност и примену страног језика. У одређеној мери је подстакнут такмичарски дух и подршка, толеранција и међусобна комуникација.

На другом часу, ученици су разговарали о Европском дану језика. Ученици су подељени у 4 групе и на врло креативан и иновативан начин представили основне одлике три страна језика која изучавају у школи. Цртали и писали азбуку-алфабет са заставама. Писали поруке поздрављања и представљања на сва три страна језика. Гледајући видео запис - The Importance of Learning Foreign Languages, записивали све кључне и битне чињенице везане за учење страних језика. Након завршених активности свака група је презентовала своје радове.