У марту 2024. године, ОШ "Предраг Девеџић" одазвала се Јавном конкурсу Министарства правде Републике Србије за доделу средстава прикупљених по основу одлагања кривичног гоњења.
Конкурисали смо пројектом за замену столарије у једном делу школе.

На предлог Комисије Министарства правде за спровођење конкурса, а одлуком и Решењем Владе Републике Србије, у низу од двеста установа и јавних предузећа, средста су додељења и ОШ "Предраг Девеџић" у Врањској Бањи.

Подсетимо се, Министарство правде Републике Србије је препознало потребе наше школе и 2022. године када смо се, такође јавили на Јавни конкурс овог Министарства и када су нам додељена средства којим смо обновили видео надзор, обезбедили комплетно озвучење ђачке сцене и обогатили дигиталну опрему школе.

У среду, 10. јула 2024. године, свечано је потписан је Уговор о регулисању права и обавеза између Министарства правде, Министарства просвете и ОШ "Предраг Девеџић".

Маја Поповић, министарка правде, након свечаног уручења и потписивања уговора, честитала је свима на додели средстава која ће допринети побољшању услова за боравак и рад у установама и предузећима.