Ученици наше школе учествовали су у свечаности обележавања 105. годишњице ослобођења Врањске Бање у Првом светском рату под организацијом ГО Врањска Бања.

Наши рецитатори, Ива Илић 8/1, Илија Младеновић 8/1 и Зонка Миловановић 5/2, подсетили су да млади нараштаји неће заборавити хероје из прошлости који су за нас храбро извојевали слободу. Гласови деце из школског хора, поносно су, и слободно клицали нашу химну, песме Марш на Дрину и Тамо далеко. Рецитаторе је припремала Милица Стојиљковић, наставница српског језика и књижевности, док је хор припремао Горан Чворовић, наставник музичке културе.

Крај спомен плоче жртвама у Великом рату, цвеће су положили представници школе на челу са директорком школе, Весном Анђелковић.