У оквиру пројекта Обогаћени једносменски рад и предмета техника и технологија понуђена је активност Чудесан свет технике. Групу чини 17 ученика од 5. до 8. разреда, а реализатор је наставница технике и технологије Снежана Додић.

Живимо у времену у коме су савремена техничка достигнућа неизоставни део животног и радног окружења свих нас. Из тог разлога важно је стицање и развијање техничке културе и техничке писмености код ученика.

Активности се реализују са нешто другачијим приступом у односу на редовне часове. Актуелан је раду групи и реализација идеја до којих ученици сами долазе.

Први часови су реализовани. Успели смо да заједничким активностима спојимо лепо и корисно на забаван и занимљив начин. Ученици су уживали у активној настави ван учионице. Обишли смо карактеристичне грађевинске објекте у непосредној близини школе, виле и хотеле који су изграђени крајем 19. и почетком 20. века, као и објекте савремене архитектуре који су новијег датума градње или се сада граде. Уочавањем карактеристичних грађевинских елемената направљена је паралела између старих и нових објеката, као и разлике у савременим и традиционалним грађевинским материјалима. Ученици су урадили фотографије објеката које ће обрађивати на наредним часовима и презентовати кроз продукте рада.

Предметни наставник
Снежана Додић