У оквиру трећег двочаса активности Енглески кутак, ученици су обрадили тему I use it!(Koristim to!). Тема је била врло интересантна и код ученика је пробудила креативност у идејама како би се и на који начин активност реализовала.

Ученици су одлучили да раде на тему веома актуелне појаве, а то су стране речи које су преузете из енглеског језика, одомаћиле се и свакодневно се и обилато користе. Тимским радом, заједништвом, поштовањем туђих мишљења, међусобном толеранцијом током рада дошло се до предивних резултата којим се указало на преплављеност страних речи у нашем језику и колико је битно да негујемо српски језик у којем, у сваком тренутку, можемо наћи одговарајућу реч уместо стране и тиме дати допринос у очувању истог. Порука саданашње радионице је „Волите српски језик!“

Виолета Стевановић
Наставник енглеског језика и књижевности

viber slika 2023 10 05 22 33 53 316viber slika 2023 10 05 22 33 54 946