Поштоване и драге моје колеге!

Данас, на Дан наше школе, осврћемо се, са поносом и радошћу, на протекле месеце и године у којима смо, сви заједно, ученици и цели наш колектив, следећи пут предака, мисионара образовања, писали историју школе.

Успеси које су наши ученици постигли из готово свих наставних предмета, а који су резултат њиховог труда и учења, али и вашег посвећеног просветарског рада , све победе постигнуте учењем, сва признања, диоломе, медаље освојене знањем, којих је сада више него прошле године на данашњи дан, а тада смо веровали да смо постигли тешко обориви рекорд, све што смо урадили, постигли, освојили, а вредно је поноса, најлепши је рођендански дар нашој школи.

Поносна сам на вас, поносна сам на наше ученике.
Поносна сам на цели колектив наше школе.

Заједно, свако у свом пољу деловања, радили смо и доприносили стварању услова за квалитетнији рад установе, успевши у напорима обезбеђивања савремених материјалних ресурса, што је још један, сврсиходан и вредан рођендански поклон нашој школи.

Захвална сам за успешан тимски рад, за колегијалну помоћ и сарадњу коју сте пружали једни другима, а која је стварала здраву средину и доносила резултате и успехе.
Захвална сам за сву несебичну помоћ и сваку безрезервну подршку коју сте мени пружали, јер без вас не бисмо постигли све пто јесмо, а постигли сми много.

У данима и годинама који следе, будимо још бољи, још успешнији, још посвећенији ученицима, једни другима и просветитељској мисији, не заборавивши ни на трен да смо носиоци светлости образовања која је залог за будућност.
Снага и моћ просветитељске мисије коју
обављамо одређује нашу вредност..

Драге моје колеге,
срећан нам Дан школе!