Литерарна радионица, одржана у другом дану Дечије недеље, омогућила је литерарцима наше школе да покажу своју љубав према лепој писаној речи, али и њиховом таленту да изрази  мисао о детињству, одрастању, породици и школи, као и емоцију према другарима, животу и свету.
Након дружења и разговора,  настали су прозни и поетски радови наших литерараца који ће красити зидове учионица и школског хола.
Литерарна радионица је одржана под руководством наставница српског језика и књижевности, Милице Стојиљковић и Александре Алексић.

Док су литерарци писали о љубави, ученици 2/1 су, уз раздрагану игру, о њој певали!
Весела музичка  активност реализована је под руководством наставника разредне наставе, Вукице Димчић.