Решењем Министарства просвете број 601-00-00043/1/2023-14 од 23.8.2023. године, ОШ ,,Предраг Девеџић“ се, школске 2023/2024. године, придружила низу од 415 школа које су обухваћене пројектом Обогаћени једносменски рад који је,  школске 2019/2020. године,  покренуло Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Пројекат је осмишљен као вид додатне образовно-васпитне подршке за ученике од 5. до 8. разреда, а на осмишљавању активности које ће бити реализоване, учествовали су директор, стручни сарадници и група наставника која ће планиране активности реализовати, а којом руководи Тим за обогаћени једносменски рад.

Ученицима су понуђене следеће активности:

1. Школа 21. века – дигитална (р)еволуција и српски језик
  2. У царству српског језика
  3. Математика – чаробни свет бројева
  4. Француски језик кроз игру, песму и глуму
  5. English in Mind
  6. Енглески кутак
  7. У свету биљака и животиња
  8. Између магије и хемије
  9. Занимљива географија
  10. Национална географија
  11. Историја, традиција и култура Срба
  12. Историја, традиција и култура Рома
  13. Чудесни свет технике
  14. Спортови са лоптом

У нашој школи се са реализацијом обогаћеног једносменског рада кренуло 11. септембра 2023. године у просторијама матичне школе.

Основни циљ Обогаћеног једносменског рада јесте квалитетно коришћење слободног времене кроз активности креативног типа и пружање подршке у учењу, као и подстицање основног интелектуалног и социјалног развоја ученика.