Поштовани просветни радници!

Срдачно вам честитам 8. новембар, Дан просветних радника.

Наше животе, животе наших ученика, па и нашу професију, немиле околности изазване пандемијом короне, усмериле су тежим и отуђенијим путевима, другачијим од оних који су нам драги и блиски.

Као у данима тешких времена, неретким у постојању нашег народа,
чувајмо и сачувајмо највеће и најсветлије вредности српства, наше вере и наше историје, културе и традиције, сачувајмо људскост, пријатељство, солидарност, наду и љубав, сачувајмо нашу професију.

И надаље, у годинама које следе, посвећеним радом, личним успесима, победама, дипломама и медаљама својих ђака, будимо на бранику образовања и васпитања. Нека наш рад буде непогрешиви путоказ, а наша школа незаборавни део детињства и најлепши почетак
образовања, одрастања и сазревања, како свим претходним, тако садашњим и свим будућим генерацијама наших ученика.

Уважена просвето!

Сваком својом речју, баш као и сваким својим делом, радом и опет радом, будимо достојни Светога Саве, Доситеја, Вука, свих просветитеља и великана српског језика, књижевности и целокупне српске културе.

Нека нас прати здравље у настојањима да будемо достојни свог позива.

Срећан нам Дан просветних радника.

Свима који славе, честитам Светог Димитрија.

Весна Анђелковић

8. новембар 2021. година